Kaikkea hyvää pääsiäiseen! - Lue uusin tarjouslehti tästä | Katso pääsiäisen myymäläkohtaiset aukioloajat myymäläsivuilta

AINO VALLOITTAVA VADELMA 900 ML

SKU 6430064400678

Kuvaus

Aino Valloittava Vadelma ihastuttaa raikkaudellaan. Hienostunut kokonaisuus samettista vadelma- ja vaniljakermajäätelöä, raikasta vadelmakastiketta ja vadelmapaloja. Aino-jäätelöt kuuluvat suomalaisten suosikkijäätelöihin vuodesta toiseen. Makuyhdistelmiä löytyy jokaiseen makuun ja herkutteluhetkeen. Aino on lupaus täyteläisestä ja sametinpehmeästä suomalaisesta kermajäätelöstä. Aino-jäätelöt valmistetaan korkealaatuisista raaka-aineista Suomessa, Turengin tehtaalla. Kotimaisuudesta viestii Avainlippu-merkintä. Aino pakkauksen valmistuksessa käytetään 90% ISCC-sertifioitua biopohjaista muovia massabalanssiperiaatteella. Pakkaukset ovat 100% kierrätettäviä muovinkierrätyksessä.

Myymäläsaatavuus

Lisätietoja

Hinta 5,95 €
Brändi Aino
Valmistusmaa Suomi
Yrityksen osoite (Markkinoija) Koulutie 3 14200 Turenki
Yrityksen nimi (Markkinoija) Froneri Finland Oy

 

Energia (kcal)

214

Rasvaa (g)

7.5

Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja (g)

4.4

Hiilihydraattia (g)

34

Sokeria (g)

27

Proteiinia (g)

2.2

Suolaa (g)

0.09

 

Sisältää

  • Maito

Saattaa sisältää

  • Pähkinät

 

Ainekset: Rasvaton MAITO jauheesta (Suomi), sokeri, KERMA (Suomi), glukoosisiirappi, vadelma (6 %; EU ja muu kuin EU), herajauhe (MAITO), vadelmamehutiiviste (0,3 %; EU ja muu kuin EU), emulgointiaine (rasvahappojen mono- ja diglyseridit), pakkaskuivattu vadelma (0,1 %; EU ja muu kuin EU), stabilointiaineet (johanneksenleipäpuujauhe, guarkumi), sakeuttamisaine (pektiini), väri (punajuuriväri), happamuudensäätöaine (sitruunahappo), luontaiset vanilja-aromit ja muita luontaisia aromeja, dekstroosi. Saattaa sisältää pieniä määriä mustikkaa. SAATTAA SISÄLTÄÄ PÄHKINÄÄ.
Kirjoita arvostelu
Arvostelun kirjoittaminen vaatii asiakastilin. Ole hyvä ja Kirjaudu sisään tai Luo uusi tili